IV Halowy Noworoczny Slalom Równoległy

IV Halowy Noworoczny Slalom Równoległy odbył się podczas XX Finału wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy 08.01.2012 w Krakowie na Torze Kajakarstwa Górskiego.

Podczas tych regat nie mogło zabraknąć naszych zawodników z UKS „Spływ” Sromowce Wyżne. W tym roku reprezentowali nas w kategorii kobiet Monika Liptak a w śród mężczyzn wystartowali Przemysław Plewa i Adam Kozub obaj w kategorii C-1. Najpierw trzeba było przebrnąć kwalifikacje. Do finału przechodziło 4 najlepszych z każdej konkurencji. Od początku regaty te cieszą się dużym zainteresowaniem. Rozgrywanie ich jest dosyć nie typowe jak na slalom kajakowy. Zawodnicy startują w parach i płyną slalom równoległy po jednym razie z każdej strony. Do wyniku wlicza się czas dwóch przepływów. Z naszej ekipy miejsce w finale wywalczyła Monika która przegrała tylko ze swoimi starszymi koleżankami po bardzo wyrównanej walce. Różnica w czasie przepływu Agnieszki Nosal (wychowanka UKS „Spływ”) która wygrała te wyścigi a Moniki to 1 sekunda, miejsce drugie dla Anny Ingier ze Startu Nowy Sącz.